Reiki Nedir ?Reiki, Allah'ın insanlara verdiği bir hediyedir ve herkesi, kendi tekamül (olgunluk) hızına göre geliştirir. Japonca '‘Rei’’ ve ''Ki'' kelimelerinden oluşmuş olup anlamı ''evrensel yaşam enerjisi'‘ dir. Tekrar ortaya çıkması Dr. Usui Mikao adında bir Japon'a nasip olmuştur. Bu enerji insanın yaratıldığı günden beri var olan İlahi bir ışıktır.

Reiki, Hz. Adem'den başlayıp, tüm peygamberlerde,evliyalarda, velilerde kendini göstermiş olan Nur'dur.Güzel Kur'anın Nur Suresi 35. Ayet'inde şöyle buyrulur: ''Allah, göklerin ve yerin nurudur. O'nun nurunun temsili, içinde ışık bulunan bir kandillik gibidir. Işık sırçanın içindedir. Sırça sanki incimsi bir yıldız gibidir ki, doğuya da batıya da ait olmayan kutlu bir zeytin ağacından tutuşturulur. Bu öyle bir ağaç ki neredeyse ateş ona dokunmasa da yağ ışık verir. Nur üstüne nurdur. Allah kimi dilerse onu kendi nuruna yöneltip-iletir. Allah insanlar için örnekler verir. Allah her şeyi bilendir.''

İnsanın aura (Nura) kanalı temizlenmedikçe de bu Nur'a ulaşmak mümkün değildir. Rabbimiz bu Nur'u insanlara vesilelerle ulaştırmakta ve onların tekamüllerini tamamlatmaktadır. Reiki inisiyesi tüm aura (Nura) kanallarının açılması ve dolayısıyla tüm çakraların açılması sonucu birebir ilahi kaynakla temasa geçiştir.

''Ölü iken dirilttiğimiz ve kendisine, insanlar arasında yürüyeceği bir nur verdiğimiz kimsenin durumu, hiç, karanlıklar içinde kalmış, bir türlü çıkamamış kimsenin durumu gibi olur mu?''(Güzel Kur'an Enam Suresi 122.Ayet)
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret58284
Hızlı Erişim